ויזה לארה"ב

ראיון בשגרירות ארה"ב

דף הבית > הוצאת ויזה לארה"ב > ראיון בשגרירות ארה"ב
ויזה לארצות הברית
המומחים להוצאת ויזה לארצות הברית!
מילוי טפסים והכנה לראיון בשגרירות!
בפיקוח עורכי דין מומחים בהגירה!
ניסיון רב שנים בהוצאת ויזות לחו"ל!
הדרך המהירה ביותר להוצאת ויזה!
ראיון בשגרירות ארה"ב הוא השלב האחרון והחשוב ביותר בתהליך הנפקת ויזה לארה"ב ולאחריו מתקבלת ההחלטה האם לאשר או לדחות את הבקשה. לפניכם מידע על קביעת מועד לראיון בשגרירות ארצות הברית וההכנה לקראתו.   

קביעת ראיון בשגרירות ארה"ב

בזמן מילוי טופס ויזה לארה"ב באינטרנט ותשלום עבור קבלת קוד אישי לטיפול בבקשה, ניתן לקבוע מועד לראיון במשרדי שגרירות ארה"ב. לאחר מכן, יש להדפיס אישור מילוי טופס שאותו יש להביא לראיון עצמו.  

חשוב לזכור: מי שלא יביאו עימם את האישור המומחשב לא יוכלו להיכנס לראיון האישי.  

במקרים בהם מועד הראיון שנקבע נופל לאחר תאריך הנסיעה קיימת ניתן לבקש לקבל מועד מזורז יותר לראיון האישי בשגרירות ארה"ב באמצעות מרכז שירות המידע של השגרירות האמריקאית. התשובה בקשר לשינוי מועד הראיון צפוייה להתקבל תוך יומיים.   במקרים חריגים של מוות במשפחה או מקרה חירום אחר ניתן ליצור קשר עם האחראי על זירוז התהליך בשגרירות ארה"ב באופן פרטני בכדי להקל על קביעת מועד הראיון.

מה להביא לראיון בשגרירות ארה"ב?

  • שתי תמונות פספורט צבעוניות ברורות ועדכניות.
  • טפסי הבקשה מודפסים לאחר שמולאו בהם כל הפרטים.
  • דרכון ישראלי שתוקפו עד חצי שנה לפחות מתאריך היציאה לארה"ב.
  • אישור מילוי טופס הבקשה הממוחשב.
  • קבלה על תשלום אגרת הויזה אותה יש לשלם קודם ההגעה לראיון.
  • מסמכים נלווים המעידים על כוונה ברורה לשוב לישראל בתום השהות בארה"ב (אישור מהמעסיק, ממוסד לימודים, מהצבא וכדומה).   

כיצד מתבצע ראיון בשגרירות?

במהלך הראיון האישי בשגרירות ארה"ב, המראיין מאשר את הפרטים שמילא המבקש בטופס הבקשה לויזה לארה"ב ומאמת אותם מול מסמכים שונים. לא כל פרט שמסר המבקש דורש הוכחה נוספת בדמות מסמך מצורף, אך כיוון שלא ניתן לחזות תמיד מה יידרש כמסמך ומה לא, רצוי להגיע מצוידים בכל הגיבוי האפשרי מבחינת ניירת, מסמכים, תצהירים והוכחות.

שימו לב
: בחודשים האחרונים חל שינוי בטפסים אותם יש למלא עבור קבלת ויזה לארה"ב. יש להקפיד כי הטפסים שממלאים טרם ההגעה אל ראיון בשגרירות ארה"ב הם הנכונים.

ישנם לא מעט מקרים בהם לא אושרה ויזה לארה"ב על בסיס היעדר מסמכים מגבים כנדרש, וכיוון שיש להמתין כשנה לפחות עד הגשת בקשה חוזרת זהו מצב בלתי רצוי. חשוב להגיע מצוידים בכל הנדרש: גיבוי לכל סטאטוס משפחתי, כלכלי ואישי, תמונות פספורט כנדרש בדיוק בהנחיות, אישורי תשלום, קוד מילוי וטפסי הבקשה עצמם ולקוות שאכן תאושר לכם ויזה לארה"ב.  

בנוסף, רשאי המראיין לשאול את העותר שאלות שונות בכדי לבדוק את מטרות נסיעתו לארה"ב מול הקריטריונים של שלטונות ההגירה האמריקאיים. ישנם סוגים שונים של ויזות לארה"ב ולכן ייתכן כי בראיון יישאלו ויבדקו נושאים שונים.    

לאחר זמן טיפול בבקשה, האורך כמספר שבועות, תתקבל הודעה בדבר אישורה או דחייתה של בקשת ויזה לארה"ב.