ויזה לארה"ב

ויזה לתינוק

ויזה לארצות הברית
המומחים להוצאת ויזה לארצות הברית!
מילוי טפסים והכנה לראיון בשגרירות!
בפיקוח עורכי דין מומחים בהגירה!
ניסיון רב שנים בהוצאת ויזות לחו"ל!
הדרך המהירה ביותר להוצאת ויזה!

לפניכם כל המידע על תהליך הוצאת ויזה לתינוק לארה"ב, אופן הגשת הבקשה אל מול שגרירות ארה"ב, מסמכים נלווים נדרשים ומידע רלוונטי נוסף. ויזה לתינוק לארה"ב מטופלת בדרך שבה נערכות כל בקשות הויזה עבור ילדים מתחת לגיל 14 ולזקנים מתחת לגיל 80. כל ילד מתחת לגיל זה, כולל תינוקות, מחוייבים בויזה בכדי להכנס לארה"ב. המטרה לשמה נכנסים ההורים קובעת את סוג הויזה שתידרש עבור הילד או התינוק, אך אופן הגשת הבקשה זהה בכל המקרים.

ראשית יש להוציא דרכון עבור התינוק. כאשר קיים דרכון בתוקף, ניתן להגיש בקשה לשגרירות האמריקאית. אופן הגשת הבקשה ונהלי הטיפול בה נקבעים בהתאם לסטטוס ההורים ולהשתייכותם הגיאוגרפית: האם הם מטופלים בשגרירות ארה"ב בתל אביב או בקונסוליה האמריקאית בירושלים. בנוסף לטופס הבקשה אותו ניתן להוריד מאתר השגרירות, יש לצרף לבקשה מסמכים שונים, שיפורטו בהמשך. יש להקפיד על צירוף המסמכים כולם ובהתאם להנחיות, על מנת שלא לפגוע בסיכויי קבלת הויזה לארה"ב עבור התינוק.

הוצאת ויזה לארצות הברית לתינוק

אפשרויות הגשת בקשה עבור ויזה לתינוק או ילד משתנות בהתאם לסטטוס ההורים. במידה ואחד ההורים (או שניהם) בעל אזרחות אמריקאית, יש לפנות למחלקה המטפלת באזרחים אמריקאים על מנת להסדיר את מעמד התינוק. ויזה לתינוק שהוריו אזרחים ישראלים ניתן להוציא במעמד בקשת הויזה עבור ההורים, שניהם או אחד מהם, בשלב הראיון.

במידה ולהורים כבר יש ויזה, הבקשה עבור התינוק תוגש דרך בעזרת דואר שליחים (UPS) הן אם הבקשה מטופלת בשגרירות ארה"ב בתל אביב והן אם מטופלת בקונסוליה האמריקאית שבירושלים. בכל מקרה הוצאת ויזה לארה"ב לתינוק אינה מצריכה להביא את התינוק לשגרירות. ברוב המקרים לא נערך ראיון לאחד ההורים או לשניהם, אם כי במקרים חריגים השגרירות מזמנת את ההורים לראיון לאחר עיון במסמכים ובבקשה עבור ילדם.

מסמכים נלווים

במעמד הגשת הבקשה יש לצרף לבקשת ויזה לתינוק לארה"ב את המסמכים הבאים:

  • טופס ויזה לארה"ב לתינוק מסוג EVAF  , ממולא באופן ממוחשב
  • דרכון של התינוק שתוקפו חצי שנה לפחות
  • ספח תשלום האגרה ששולמה דרך דואר ישראל
  • שתי תמונות פספורט של התינוק במידות 5*5 ס"מ כאשר את התמונות יש לצלם במקומות המורשים לכך על מנת שיעמדו בתקן הנדרש
  • מסמכים נוספים בהתאם למעמד ההורים: במידה ואינם אזרחים אמריקאים, יש לצרף שלושה תלושי שכר אחרונים וכן צילום של הויזות שברשותם, אם ישנן. אם לאחד ההורים אין ויזה עליו לצרף מכתב שהוא מביע הסכמתו לנסיעת התינוק לארה"ב

הוצאת ויזה לארה"ב לתינוק מצריכה הגשת כל המסמכים והקפדה על האופן בו הם מוגשים. כלומר, תמונות צריכות לעמוד בתקן, מסמכים אסור לקפל, ההדפסה צריכה להיות איכותית וברורה.

סוגי ויזה לארה"ב לילדים

ויזה לארה"ב לילדים אמורה להיות תואמת את סיבת נסיעת ההורים/ההורה. תינוקות שנלווים להוריהם לצורך ביקור בארה"ב יקבלו ויזה המותאמת לתיירים. תינוק שהוריו נוסעים לארה"ב לצרכים אחרים, דוגמת לימודים, יקבל ויזה שמיועדת לקרובי משפחה של סטודנטים או אקדמאים, F2 או M2.

ישנם מקרים אחרים בהם מונפקת עבור התינוק ויזה שמיועדת לקרובי משפחה. למשל כאשר ההורים או אחד ההורים נוסעים על תקן של מומחים, אנשי דת, מנהלים ובכירים בחברה שמחזיקה סניף בארה"ב, למטרת נישואין, אירוסין או מגורי קבע עם אזרח אמריקאי ועוד. הגשת הבקשה לויזה זהה בכל המקרים, ואנשי השגרירות הם המחליטים, על סמך הבקשה והפרטים המופיעים בה, מהו סוג הויזה הנדרש. סוג ויזה לארה"ב לתינוק נקבע בהתאם לסוג הויזה של ההורים.