ויזה לארה"ב

ויזת תייר לארה"ב

דף הבית > סוגי ויזות לארה"ב > ויזת תייר לארה"ב
ויזה לארצות הברית
המומחים להוצאת ויזה לארצות הברית!
מילוי טפסים והכנה לראיון בשגרירות!
בפיקוח עורכי דין מומחים בהגירה!
ניסיון רב שנים בהוצאת ויזות לחו"ל!
הדרך המהירה ביותר להוצאת ויזה!
הוצאת ויזת תייר לארה"ב היא הקלה ביותר לעומת הוצאת ויזות אחרות לארצות הברית. קראו כאן למי מיועדת ויזה זו וכיצד משיגים אותה? ויזת תייר מהווה אשרת כניסה לארה"ב והיא בעצם ויזת ברירת המחדל לישראלים המבקשים להגיע לארצות הברית. מי שפונה לשגרירות להוציא ויזה ולא ציין אחרת או מילא טופס בקשה נפרד, עובר אוטומטית טיפול בבקשה להנפקת ויזת תייר.     

למי מיועדת ויזת תייר לארה"ב?

ויזת תייר מיועדת למי שמעוניין להיכנס לארה"ב על תקן של תייר או מטייל, כלומר לשהות בה לתקופה הגיונית למטרה תיירותית בלבד, ללא כוונה לעבוד או להשתקע. בפועל ויזת תייר משמשת גם לא מעט אנשים שנכנסים למטרות אחרות, ומתכוונים לשנות את הסטאטוס ואת הרשום בויזה (למעשה להחליף ויזה) לאחר כניסתם לארצות הברית.  

מי שמעוניין לעבוד או ללמוד בארה"ב זקוק לסוג ויזה אחרת שתתאים לצרכים אלו, אך לפחות לצרכי עבודה או לימודים, ניתן להגיע לארה"ב עם ויזת תייר ולאחר מכן להגיש בקשה, בסיוע המעסיק, לשינוי סטטוס.  

שינוי הויזה הינו הליך לא פשוט, כיוון שהתנאים לא הופכים נוחים יותר למבקשי ויזות עבודה ולימודים גם כשהגשת הבקשה מתבצעת מתוך ארה"ב. למעשה, ברוב המקרים כדאי להקפיד מלכתחילה על התאמה בין מטרת הנסיעה לבין סוג הויזה אותה מבקשים. מי שרוצה לטייל, צריך להוציא ויזת תייר לארה"ב בעוד מי שרוצה לעבוד או ללמוד נדרש לויזות מסוג עבודה או לימודים. 

ויזת תייר – תנאים והגבלות

ויזת תייר לארה"ב מגבילה את התייר ואוסרת עליו לעבוד, ללמוד, לפתוח עסקים ועוד מגבלות בגבולות ארה"ב, ומאפשרת לו בעיקר להיכנס לגבולות ארה"ב לזמן נתון שנקבע בויזה עצמה ובכל מקרה מוגבל לעשר שנים במקרים יוצאי דופן, כאשר לרוב מדובר על הרבה פחות – מספר חודשים מקסימום.   

הוצאת ויזת תייר לארה"ב

למרות שמדובר בויזה שנחשבת הקלה ביותר להשגה, עדיין מדובר בתהליך לא פשוט עד לקבלת המסמך המיוחל המצריך סבלנות, המתנה, והתייחסות קפדנית לפרטים הקטנים.   בנוסף, קיימת נטיה לממשל האמריקאי לשנות אחת לכמה זמן את הפרמטרים לאישור בקשות להוצאת ויזת תייר – כך למשל נמנעה כניסה לארה"ב אחרי ה-11 בספטמבר מכל מי שהגיע מהמזרח התיכון או נראה בעל חזות מזרחית, גם כשהיה מדובר בישראלים רמי דרג.  

תחילת הבקשה, עוד לפני ההגעה לשגרירות האמריקאית, היא במילוי טפסים אותם ניתן למצוא באתר השגרירות או באתר משרד ההגירה האמריקאי. חשוב לא להתבלבל בין טפסים שמיועדים לויזת תייר וטפסי ויזות לארה"ב מסוגים אחרים, או טפסי בקשה לגרין קארד.   ישראלים צריכים לשים לב שישנו טופס מיוחד למי שנולד במדינות שמוגדרות עוינות: הרשימה משתנה מדי פעם, אך כרגע מדובר בעיקר על מדינות מוסלמיות קיצוניות ועל דרום קוריאה.  

קבלת ויזת תייר לארה"ב מצריכה הוכחת קשר לישראל, כלומר: הצגת מסמכים כלשהם שמעידים שקיימת סבירות גבוהה שהמבקש יחזור לישראל ואכן ביקורו מיועד למטרה מוגדרת ולא להגירה. מילוי הבקשה כולל פרטים אישיים, הצהרת מטרת הנסיעה, הוכחת יכולת כלכלית על ידי הצגת תלושי שכר, פעולות עו"ש או הצהרת הכנסות חתומה על ידי רואה חשבון.  

מסמכים כגון תעודת מילואים, אישור לימודים לשנה הקרובה או אישורים שקשורים בילדים ובני משפחה שבאחריות המבקש יכולים להוות הוכחה טובה ולעודד את השגרירות לאשר לו קבלת ויזת תייר.