ויזה לארה"ב

ויזת עבודה לארה"ב

דף הבית > סוגי ויזות לארה"ב > ויזת עבודה לארה"ב
ויזה לארצות הברית
המומחים להוצאת ויזה לארצות הברית!
מילוי טפסים והכנה לראיון בשגרירות!
בפיקוח עורכי דין מומחים בהגירה!
ניסיון רב שנים בהוצאת ויזות לחו"ל!
הדרך המהירה ביותר להוצאת ויזה!
כשמדברים על ויזת עבודה לארה"ב מתכוונים לכמה סוגים שונים של ויזות המאפשרות עבודה חוקית זמנית או ממושכת בארה"ב. מי שעומד בפני תחילת עבודה או מעוניין להתחיל לעבוד בארה"ב, שואל את עצמו ודאי הרבה מאוד שאלות, כגון: האם ישנם תחומים שבהם לא ניתן לעבוד בצורה חוקית? האם כל מעסיק יכול להוציא עבורי ויזת עבודה? האם אני יכול לנסות להוציא בעצמי ויזה כזו לארה"ב? ובמה כרוך התהליך? על כך ועוד בכתבה שלפניכם.

למי מיועדת ויזת עבודה בארה"ב?

מדי שנה מגיעים לשגרירות ארה"ב בישראל ישראלים רבים המבקשים להוציא ויזה לארה"ב, וביניהם יש לא מעט צעירים, אנשי עסקים, סטודנטים וכדומה, המעוניינים לעבוד בארה"ב והם זקוקים לאישור עבודה בארה"ב בנוסף לויזת התייר הרגילה.

ויזת עבודה מהווה בעצם אישור עבודה בארה"ב ומאפשרת לעבוד בחברות מבוססות וחוקיות בארה"ב. היא מאפשרת קידום, תנאי עבודה נאותים וכמובן שקט נפשי. אדם שמגיע לארצות הברית ללא ויזת עבודה בארה"ב ואיננו אזרח אמריקאי, ימצא את עצמו במהרה במצב שבו הוא תלוי בחברה אחת שמוכנה להעסיק אותו בדרך לא חוקית, כאשר אין לו שום מושג ושום יכולת לברר מה טיבה, האם היא אמינה והאם היא מעוניינת בטובתו.

ויזת עבודה לארה"ב – סוגים נפוצים

ניתן להגיש בקשה לויזת עבודה כבר בארץ או לחילופין להכנס לארצות הברית באמצעות ויזת תייר רגילה ולאחר מכן להגיש בקשה לשינוי סטטוס. להלן סוגי ויזות העבודה הנפוצות אותן ניתן להשיג למטרת עבודה חוקית בארה"ב.   

ויזת עבודה זמנית לסטודנטים מישראל

ויזת עבודה לארה"ב מסוג ויזת J-1 מתאימה לסטודנטים ישראלים שמתכננים לעבוד בארה"ב ולטייל במהלך הקיץ. מדובר על ויזה לחמישה חודשים שמקנה אפשרות לעבוד ארבעה חודשים במהלך הקיץ וחודש נוסף לטייל בארה"ב.   

ויזת עבודה זמנית - עונתית

ויזת עבודה לארה"ב מסוג H-2B מאפשרת לעבוד בארה"ב לתקופה זמנית בלבד. ויזת עבודה לעונת החורף (הכריסטמס) מתאימה לישראלים שמצאו מקום עבודה זמני בארה"ב שדורש את הגעתם לעבוד בו. החברה או העסק בארה"ב מגישים בקשה לוויזה מטעם העובד, ובמידה והיא מאושרת העובד זכאי לעבוד בארה"ב לתקופה של עד ארבעה חודשים, בין אוקטובר לינואר.  

ויזת עבודה לעונת האביב והקיץ מאפשרת לישראלים לעבוד בארה"ב בחודשי הקיץ, במידה וישנו מקום עבודה מסודר או חברה שדורשת שיגיעו לארה"ב. מקום העבודה מגיש את הבקשה וויזה לארה"ב מטעם העובד, שיוכל לעבוד בארה"ב לתקופה של ארבעה חודשים, בין אפריל לאוגוסט. לכל עונה ישנן משרות מבוקשות משלה, ומעסיקים רבים בארה"ב הזקוקים לכוח עבודה ישראלי מציעים, כחלק מתנאי העבודה, לסדר לעובדיהם ויזות עבודה. 

אשרת עבודה דרך המעסיק בארה"ב

בדרך כלל, מי שיש לו כבר הצעת עבודה בארה"ב בזכות כישורים שהוכיח בתחום המחקר או בתחום העסקי, מובטחת לו אשרת עבודה לארה"ב שמאורגנת על ידי המעסיק, שרוצה בו מאוד בזכות יכולותיו יוצאות הדופן, או בזכות קשרים. מכאן, שמי שמבקש להוציא ויזה כדי למצוא עבודה צריך תחילה למצוא מעסיק ולשכנע אותו שאכן שווה להשקיע בו את הטירחה, הניירת והסיכון.  

בניגוד לויזה שמיועדת לתייר, הוצאת ויזת עבודה מצריכה מעורבות של מעסיק – למעט המקרים יוצאי הדופן שהוזכרו מעלה, המעסיק בארה"ב מגיש למעשה לשלטונות, בקשה להעסקת עובד שאיננו מקומי. החוק האמריקאי מאפשר למעסיקים לבקש עובדים זרים מסיבות רבות - בעונות שבהן קיים לחץ בענף בו פועלת החברה, כאשר החברה מאמינה שהעובד הזר יבצע את עבודתו טוב יותר מאשר אמריקאי, ועוד.  

ויזת עבודה בארה"ב ניתן להשיג גם כאשר המועמד לעבודה נמצא כבר בארה"ב, והוא מגיש בעזרת המעסיק שמעוניין בו בקשה לשינוי סטאטוס, אך זהו מצב שאפשרי כאשר יש לאותו אדם גב כלכלי שיממן אותו עד שתושג הויזה. לעתים הגב הזה הוא חסכונות, לעתים משפחה שנמצאת בארה"ב ולעתים – עבודה בלתי חוקית, שבה הוא עובד עד לשינוי הסטאטוס.  

ישנם לא מקרים כאלה, אך למי שרוצה ללכת על בטוח מומלץ להוציא אשרת עבודה לפני ההגעה לארה"ב, כלומר להתקשר עם מעסיק שמבטיח לסדר אישור עבודה לארה"ב. לעתים הבטחה זו כרוכה בהתחייבות מצד המועמד לעבודה, לעבוד למשך תקופה מסויימת ולעתים כרוכה בכך גם התחייבות כלכלית או ויתור על רווחים עתידיים, אך כל עוד מדובר בהבטחה שיש יסוד סביר להאמין שהיא גם תתקיים, זוהי עיסקה טובה שעדיפה על פני כל סידור אחר.  

ויזת עבודה בארה"ב שמסודרת מראש מהווה ביטחון לא רק לכך שהעבודה היא אכן חוקית מצידו של העובד, אלא גם לכך שהחברה שבה הוא מתחיל לעבוד היא חוקית, ומעוניינת בטובתו לטווח הארוך ולא רק ברווחים שהוא יביא לכיסה עד שייתפס עובד בצורה לא חוקית.