ויזה לארה"ב

ויזת סטודנט לארה"ב

דף הבית > סוגי ויזות לארה"ב > ויזת סטודנט לארה"ב
ויזה לארצות הברית
המומחים להוצאת ויזה לארצות הברית!
מילוי טפסים והכנה לראיון בשגרירות!
בפיקוח עורכי דין מומחים בהגירה!
ניסיון רב שנים בהוצאת ויזות לחו"ל!
הדרך המהירה ביותר להוצאת ויזה!
שלטונות ההגירה האמריקאיים ידועים בקפדנותם ובחשיבותם שהם מייחסים לנושא השהייה הבלתי חוקית בשטחי ארה"ב. לא משנה אם מדובר בהוצאת ויזת סטודנט לארה"ב, ויזת תייר או ויזה לצורך עבודה בארה"ב, קבלת ויזה לארה"ב היא השלב הכי חשוב בתהליך הנסיעה לארה"ב.   

למי מיועדת ויזת סטודנט לארה"ב?

ויזת סטודנט מיועדת לישראלים המעוניינים ללמוד במוסדות לימודים בארה"ב. ישנם שני סוגים עיקריים של ויזת סטודנט המהווים אשרת כניסה ושהייה בארה"ב למטרת לימודים.
ויזה מסוג F-1 : מאפשרת שהייה חוקית במהלך שנות לימודים אקדמיים בארה"ב.
ויזה מסוג M-1 : מאפשרת שהייה חוקית למשך שנה של לימודים לא אקדמיים בארצות הברית.   

הוצאת ויזת סטודנט לארצות הברית

על מנת להנפיק ויזת סטודנט יש להגיש בקשה לשגרירות האמריקאית בישראל, תהליך שאורך כמספר שבועות. הליך הגשת הבקשה לקבלת ויזת סטודנט לארה"ב זהה ברובו להוצאת ויזות אחרות. יש למלא טפסים למועמדות לויזה, לקבוע ראיון אישי בשגרירות ארה"ב ובנוסף להציג מסמכים שמעידים על כוונת העותרים לשוב לישראל ולא לחיות בארה"ב למשך שאר ימי חייהם.  

במהלך שלבי התהליך הבירוקרטי מול השגרירות, כחלק מתנאי הזכאות לקבלת ויזת סטודנט לארה"ב, יש להציג בנוסף לשאר הטפסים והמסמכים גם אישור קבלה ממוסד לימודים מוכר בארה"ב.   

ויזת סטודנט לארה"ב - יתרונות

היתרונות של ויזת סטודנט לארה"ב הם בעצם המעמד החוקי של השהות עבור הסטודנטים שמאפשרת הגנה מפני העונשים הקבועים בחוק. עונשים אלו חלים על אזרחים זרים אשר נכנסים ושוהים בארה"ב ללא אישור שהייה מתאים, או ויזה לארה"ב. בחלק מהמקרים צפויים לעמוד השוהים הבלתי חוקיים בסכנת גירוש מארה"ב, על רובם אף ייאסר לחזור שוב למדינה לאורך כל חייהם.  

במקרים הפחות חמורים הם צפויים לשלם קנסות. במקרים מאוד חמורים ומורכבים קיימת גם סכנה של מעצר למשך מספר ימים עבור אלו אשר עובדים בארה"ב באופן בלתי חוקי, גם אם הם סטודנטים ללא ויזה מתאימה. לכן חשוב מאוד לוודא כי הכניסה לארה"ב ולבטח עבודה בה מעוגנים על ידי ויזה מתאימה.  

ויזה למטרת עבודה בארה"ב מונפקת באופן נפרד מאשר ויזת סטודנט, אולם כחלק מהיתרונות של ויזת סטודנט, סטודנטים רשאים לעבוד בארה"ב באופן חוקי למשך מספר קבוע של שעות שבועיות.