ויזה לארה"ב

ויזת אמן לארה"ב

דף הבית > סוגי ויזות לארה"ב > ויזת אמן לארה"ב
ויזה לארצות הברית
המומחים להוצאת ויזה לארצות הברית!
מילוי טפסים והכנה לראיון בשגרירות!
בפיקוח עורכי דין מומחים בהגירה!
ניסיון רב שנים בהוצאת ויזות לחו"ל!
הדרך המהירה ביותר להוצאת ויזה!

מתעניינים בהנפקת ויזת אמן לארה"ב? כאן תוכלו לקבל את כל התשובות לשאלות בנושא זה, למשל למי מתאימה ויזת אומן לארצות הברית וכיצד מוציאים ויזה לארה"ב מסוג זה. ויזת אמן לארה"ב היא ויזה מסוג P או ויזה מסוג O, שתיהן מיועדות לספורטאים, אמנים ואנשי בידור שנדרשים להגיע לארה"ב לצרכי עבודה או קריירה.

בעוד ויזה מסוג O מתאימה לאנשים בעלי כישורים יוצאי דופן, ויזה מסוג P מתאימה לכל מי שיש לו יכולות מקצועיות מוכחות ולכן היא הפחות נדירה והיותר פופולארית מבין השתיים. הויזה מוענקת על בסיס של חילופים תרבותיים או תרומה תרבותית ייחודית ועל כן, הזכאים לה הם בעיקר אמנים שאמנותם ייחודית או קיבלה הכרה בינלאומית.

בבדיקת הזכאות ובהחלטה על סוג הויזה, השגרירות האמריקאית לוקחת בחשבון גם את מטרת הביקור. ויזת P מיועדת לארוע מסויים כגון הופעה, תוכנית חילופים תרבותיים בין מדינות, הדרכה או אימון בעוד ויזת O תינתן בתור ויזה לארה"ב לצורך סבב הרצאות, סיבוב הופעות או פרוייקט בודד.

למי מתאימה ויזת אומן לארצות הברית?

למרות ההבדלים בין סוגי ויזות אמנים לארה"ב יש צורך שהמבקש, בין אם אדם פרטי או קבוצה, יעמדו בכמה תנאים בסיסיים. ראשית, עליו להגיע מתחום האמנות או הבידור. שנית, הוא נדרש או מעוניין לבצע עבודה, פרוייקט, תחרות, הדרכה, הופעה, השתתפות באירוע בינלאומי, אימון או לצורך מטרות מקצועיות אחרות בארה"ב. אמנים שרשאים לבקש את הויזה ומתאימים מקצועית להגדרות הויזה הם מוסיקאים, אמנים פלסטיים, שחקנים, בדרנים ואמנים או אומנים אחרים.

כדי לקבל ויזת אמן לארה"ב יש צורך להוכיח שהקבוצה או האמן הם בעלי הכרה בינלאומית ושמטרת הביקור בארה"ב קשורה בהכרה זו. בנוסף יש צורך להציג חוזה או מסמך התקשרות עם מעסיק או איש קשר בארה"ב.

יש לצרף לטופס הבקשה של ויזת אמנים לארה"ב לפחות שני מסמכים המעידים על הישגים בינלאומיים, כגון:

  • תיעוד של השתתפות באירוע בינלאומי
  • תיעוד של הכרה בינלאומית (ביקורות שנכתבו בעיתון, במגזינים מקצועיים וכן הלאה)
  • הכרה בהישגים שניתנה על ידי מומחים בתחום (אוצרים חשובים, מבקרים, מפיקים וכן הלאה)
  • תיעוד של הצלחה מסחרית
  • תיעוד של שכר גבוה בהשוואה לאחרים בתחום.

איך מוציאים ויזה לארה"ב לאמן?

תהליך הוצאת ויזה לארה"ב לאמן מתחיל בטופס I-129 אותו ממלא המעסיק בארה"ב, איש הקשר בארה"ב או אדם המארגן את האירוע או ההתרחשות שהם מטרת הנסיעה לארה"ב. יש צורך שנותני החסות או המארגנים יהיו חברה, ארגון או גוף אמריקאים.

בהתאם למטרת ומסגרת הביקור יש לצרף לבקשה עדויות בכתב ומסמכים נוספים, לדוגמא: עדות לתוכנית חילופים במסגרתה מתבצע הביקור, עדות לקשר שבין האירוע שלשמו נערך הביקור ובין הכישורים של מבקש הויזה, העתק של חוזה עבודה או תקציר של הסכם בע"פ, לוח זמנים או הסבר תכנית העבודה, עדויות לכך שכל הפעילויות במגרת הביקושר יהיו ייחודיות מבחינה תרבותית. במידה והמבקש ימצא מתאים, תסופק ויזת אמן לארה"ב מסוג P1 , P2 , P3 או O .

יתרונות הויזה הם שבעל הויזה רשאי להביא עמו לארה"ב אנשים התלויים בו (במקרה שמדובר בילדים הוא רשאי גם לשלוח אותם לבית ספר בארה"ב). כמו כן, בעל ויזת אמן לארה"ב רשאי לצאת ולהכנס לארה"ב ככל שירצה כל עוד הויזה בתוקף.