ויזה לארה"ב

הקונסוליה האמריקאית בירושלים

דף הבית > הקונסוליה האמריקאית בירושלים
ויזה לארצות הברית
המומחים להוצאת ויזה לארצות הברית!
מילוי טפסים והכנה לראיון בשגרירות!
בפיקוח עורכי דין מומחים בהגירה!
ניסיון רב שנים בהוצאת ויזות לחו"ל!
הדרך המהירה ביותר להוצאת ויזה!
קונסוליה אמריקאית ירושלים איננה סניף של שגרירות ארה"ב שנמצא בירושלים אלא ישות עצמאית שפועלת במקביל לה. לפניכם כל המידע על הקונסוליה האמריקאית בירושלים.  

מעמדה של ירושלים שנוי במחלוקת בעיני רוב מדינות העולם מבחינה פוליטית – גיאוגרפית, לכן מרבית המדינות מחזיקות את מבני השגרירות שלהן בתל אביב בעוד בירושלים הבירה נמצאות הקונסוליות, שתפקידן ייצוגי יותר ופחות רשמי מאשר שגרירויות.  

הקונסוליה האמריקאית שנמצאת בירושלים פעילה לא פחות מהשגרירות בתל אביב, ואולי אפילו יותר – מלבד שירותי ויזות וטיפול בעניינים דומים, הקונסוליה היא המקום שבו מתנהלות רוב הפגישות החשובות שקשורות למשא ומתן הישראלי – פלשתיני, או לפחות אלו שבהן ארה"ב מעורבת. כמו כן, שגרירים אמריקאיים שמגיעים לישראל ומבקרים בירושלים או בערי הרשות הפלשתינית, מדינאים, מתווכים ויועצים – כולם עוברים דרך הקונסוליה כך שמדובר במעמד בכיר לו זוכה קונסוליה אמריקאית בירושלים.   

הקונסוליה האמריקאית בירושלים – כיצד להגיע?

הקונסוליה קרובה לכל המקומות החשובים בירושלים – לעיר העתיקה, למרכז העיר, למלונות הגדולים בהם שוהים הנשיאים האמריקאים או נציגים רשמיים של ארה"ב, לבית הנשיא ולמקומות אסטרטגיים נוספים. המיקום של הקונסוליה האמריקאית בירושלים הוא ברחוב אגרון, ממול גן העיר ולא רחוק ממלון המלך דוד, מלון מצודת דוד ומלון המלכים מהצד השני. לקונסוליה ניתן להגיע ברכב פרטי ולמצוא חנייה באחד החניונים בסביבה, או בקווי אוטובוס שעוברים ברחובות הסמוכים – המלך דוד, קרן היסוד או המלך ג'ורג'.

כתובת: רחוב אגרון 18, ירושליים
טלפון: 02-6221230

קונסוליה אמריקאית ירושלים: תחומי אחריות

מי שמעוניין בשירותים השונים צריך לוודא מראש שאמנם ניתן לקבלם דרך הקונסוליה האמריקאית בירושלים ואין צורך להגיע במיוחד עד שגרירות ארה"ב בתל אביב לשם כך. לא כל השירותים ניתנים תמיד בשני המקומות ולעיתים יש צורך להגיע לשגרירות עצמה גם אם מדובר במרחק גדול יותר או תורים ארוכים יותר.  

רוב השירותים שיכולים לעניין אזרח ישראלי או פלשתיני שמעוניין לבקר או לשהות בארצות הברית וכן, אלו שנוגעים לאזרחים אמריקאים ששוהים בירושלים, עוברים דרך קונסוליה אמריקאית בירושלים או דרך שגרירות ארה"ב וכדי לדעת לאן צריך כל אחד לפנות ניתן לברר בדרך טלפונית.  

באופן כללי, הקונסוליה האמריקאית מטפלת יותר בתושבי ירושלים, תושבי הגדה וטריטוריות שאינן ישראליות, תושבי מזרח ירושלים ואזרחים פלשתינאים, בעוד שגרירות ארה"ב בתל אביב מטפלת בכל היתר. מי שמתגורר לא בירושלים ולא בתל אביב מומלץ להתקשר ולברר היכן הוא זכאי להיות מטופל, ולעיתים כדאי לקחת בחשבון שהתורים של הקונסוליה האמריקאית ירושלים קצרים יותר מאלו שבמבנה שגרירות ארה"ב בתל אביב, אם כי שעות הפעילות לא זהות.  

הקונסוליה האמריקאית בירושלים כמו גם טפסי הבקשה לויזה אינה מפלה בין יהודים לערבים, אלא בעיקר ממלאת אחר ההוראות שנכון להיום מחייבות התייחסות מיוחדת למי שנולד במדינה המוגדרת עוינת על פי רשימה משתנה, שכרגע כלולות בה גם עיראק ואירן. יש לקחת בחשבון גם מדיניות במעברי הגבול עצמם, שנוטים לחשוד בבעלי חזות מזרחית באשר הם. בכל מקרה, תפקידה של הקונסוליה הוא לא בכך, אלא ביצירת סניף שישמש כמתאם בין כל הצדדים גם בנושאים פוליטיים וגם בנושאים בירוקרטים כגון הגשת בקשה להוצאת ויזה לארה"ב, חידוש, הארכה, ביטול, ויזת עבודה, ויזת לימודים וכן הלאה.  

הקונסוליה האמריקאית בירושלים, בדומה לשגרירות ארה"ב, פועלת בהתאם להנחיות משרד החוץ האמריקני ולפי מדיניות שמוכתבת מגבוה על ידי גורמים שונים כגון מתאמי שיחות, שליחים למזרח התיכון ובעלי תפקידים שונים שעומדים איתה בקשר מתמיד.