ויזה לארה"ב

הוצאת ויזה לארה"ב

דף הבית > הוצאת ויזה לארה"ב
ויזה לארצות הברית
המומחים להוצאת ויזה לארצות הברית!
מילוי טפסים והכנה לראיון בשגרירות!
בפיקוח עורכי דין מומחים בהגירה!
ניסיון רב שנים בהוצאת ויזות לחו"ל!
הדרך המהירה ביותר להוצאת ויזה!
הוצאת ויזה לארה"ב
רבים נוטים לחשוב כי תהליך הוצאת ויזה לארה"ב הינו מסובך, אך לא כך הדבר. קראו כאן על שלבי התהליך ואופן ביצועו. ישנם מספר סוגים של ויזה לארה"ב שמיועדים עבור מטרות שונות. סוגי הויזה הבולטים הם ויזת תייר, ויזת עבודה, ויזת סטודנט, וויזה לאשרת שהייה קבועה, או בשמה הידוע גרין קארד.

הוצאת ויזה לארצות הברית

הגוף האמריקאי האחראי על הוצאת ויזה לארצות הברית, הוא הקונסוליה האמריקאית שמהווה חלק מהשגרירות האמריקאית בישראל. השגרירות האמריקאית ממוקמת בתל אביב. תושבי אזור הצפון, המרכז והדרום נדרשים לבצע את תהליך הוצאת הויזה מול השגירות האמריקאית בתל אביב, אך תושבי העיר ירושלים והסביבה מתבקשים לבצע את התהליך באמצעות הקונסוליה האמריקאית בירושלים.

תהליך הוצאת ויזה לארה"ב

לתהליך הוצאת ויזה לארה"ב מספר שלבים והם דומים עבור כל סוגי הויזות. עבור חלק מהאישורים נדרש תהליך בירוקרטי נוסף.

הגשת בקשה לויזה לארה"ב

בעבר, השלב הראשון דרש כניסה לאתר האינטרנט של השגרירות האמריקאית ורכישה של קוד טיפול בבקשה. קוד זה לווה את העותרים לאורך כל תהליך הוצאת הויזה לארה"ב. התשלום עבור קבלת הקוד התבצע באמצעות כרטיס אשראי באופן מקוון באינטרנט. כיום, כל מה שיש לעשות הוא למלא את הטפסים דרך אתר השגרירות האמריקאית.

בדיקת קריטריונים להתאמה

השלב השני של התהליך, הוא בדיקה של הסוג של ויזה לארה"ב בה מעוניינים ומעבר על הקריטריונים הדרושים לקבל אישור כניסה מסוג זה. שלטונות ההגירה האמריקאיים מציבים קריטריונים מאוד ברורים עבור סוגי אשרות כניסה שונות. לדוגמא, אדם אשר מבקש להוציא ויזה לארה"ב המתאימה לסטודנט, יוכל להמשיך בתהליך רק לאחר שברשותו מכתבי קבלה ממוסד אקדמי מוכר בארה"ב ואישורי תשלום רישום. העותר חייב לוודא כי מצבו אכן עונה על הקריטריונים האמריקאיים במדויק אחרת לא תאושר לו הבקשה.

טפסים להוצאת ויזה לארה"ב

טפסי הבקשה לויזה לארה"ב ימולאו כהלכה באתר האינטרנט של השגרירות ובסיום המילוי מוגשים באמצעות כפתור "שלח" לקונסוליה האמריקאית. חשוב - בסיום הגשת הטפסים תתקבל הודעת אישור שאותה יש להדפיס ולשמור לקראת הראיון בשגרירות. באתר EZVISA ניתן לקבל את כל הסיוע הדרוש למילוי טופס ויזה לארצות הברית.

* למידע נוסף על >> טופס ויזה לארה"ב

קביעת מועד לראיון אישי בשגרירות

בעבר, דרך אתר האינטרנט של השגרירות האמריקאית, ובאמצעות קוד הגישה האישי לטיפול בבקשה היה ניתן לקבוע מועד לראיון אישי עם אנשי הקונסוליה האמריקאית. היום, יש באתר האינטרנט של השגרירות אזור ייעודי לקביעת תורים שנפתח מיד לאחר תשלום האגרה. זהו אחד השלבים הקריטיים של הוצאת ויזה לארה"ב שכן במסגרתו ייקבע אם הבקשה אושרה או נדחתה.

תשלום אגרה

לראיון יש להגיע לאחר ששולמה אגרת תשלום עבור הוצאת ויזה לארה"ב באתר השגרירות. בימים עברו היה מדובר בתשלום נפרד מהתשלום עבור הקוד האישי. מוטב לציין כי סכום האגרה משתנה מעת לעת ויש להתעדכן בנושא.

ראיון במשרדי שגרירות ארה"ב

בהגעה לראיון יש להצטייד באישור על מילוי טפסי הויזה, לאחר שמולאו כהלכה ובמלואם. מומלץ ביותר להצטייד גם במסמכים שיכולים להוכיח כי אין בכוונת העותר להישאר באופן תמידי בארה"ב (אלא אם מדובר בבקשת גרין קארד). טפסים אלו יזרזו את התהליך ואף עשויים להטות את הכף לטובה. במהלך הראיון האישי רשאי המראיין לשאול את העותר שאלות שונות בכדי לבדוק את מטרות נסיעתו מול הקריטריונים של שלטונות ההגירה האמריקאיים.

* למידע נוסף על >> ראיון בשגרירות ארה"ב  

בתום הראיון ולאחר זמן טיפול של מספר שבועות, תתקבל הודעה בדבר אישור הוצאת ויזה לארה"ב או דחייתה של הבקשה ע"י השגרירות. 

יש לציין כי מי שעדיין רוצה לשלם דרך בנק הדואר, כפי שהיה נהוג בעבר, עדיין יכול לעשות זאת אך מוטב לדעת שמדובר בתהליך מורכב יותר ע"י מילוי פרטים באתר השגרירות במקום המיועד לכך וקבלת שובר שאיתו הולכים לשלם בדואר. עם התשלום בדואר מתקבל מספר שובר אותו יש להזין באתר השגרירות ורק אז ממשיכים עם כל התהליך של מילוי הטפסים וכו'.